Żaluzje drewniane – wady i zalety

Żaluzje drewniane są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących naturalne piękno, specyficzne kształty oraz prostotę połączoną z funkcjonalnością i prostotą użytkowania. Nie ulega wątpliwości, że są one wspaniałą alternatywą dla popularnych produktów szklanych i aluminiowych. Nic więc dziwnego, że żaluzje drewniane są coraz częstszym elementem wyposażenia wnętrz w naszym kraju. Na czym polega ich fenomen?

 

Do niewątpliwych zalet żaluzji drewnianych należy ich efektowny i naturalny design, który sprawdzi się we wnętrzach eleganckich, wymagających i klasycznych. Bogactwo odcieni, naturalna faktura oraz ciekawy wygląd pozwalają komponować żaluzje z innymi drewnianymi elementami wyposażenia wnętrza: z meblami, ramami okiennymi itd. Produkt ten jest prosty w użytkowaniu, pozwala regulować nasłonecznienie pomieszczenia oraz chroni przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

 

Niestety żaluzje drewniane mają także swoje wady. Drewniane listwy żaluzji, które są przecież produktem naturalnym, mogą się wykrzywiać i wypaczać. Dużym problemem jest także zmienny układ słojów oraz słaba powtarzalność barw. Producenci zalecają montaż żaluzji drewnianych w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Dla wielu wadę stanowi także trudność w czyszczeniu produktu.

 

P. Kowara

Artykuły

Rodzaje mocowań firanek i zasłon
Jak efektownie przymocować firany i zasłony do karnisza,...
Aranżacje okien balkonowych
Jak ze smakiem i w dobrym guście udekorować...
Nowoczesne dekoracje okien
Jak ciekawie i z pomysłem udekorować okno w...
Żaluzje czy rolety?
Podczas aranżacji mieszkania stajemy przed trudnym wyborem: co...