Jak zamontować rolety?

Rolety są praktycznym rozwiązaniem do każdego domu i mieszkania. Skutecznie chronią przed światłem słonecznym, ciekawskim wzrokiem przechodniów oraz pozwalają regulować nasłonecznienie pomieszczenia. Jak szybko i sprawnie zamontować rolety?

 

Popularnym rozwiązaniem są mini rolety. Przytwierdzenie produktu bezpośrednio do skrzydła okna bez kłopotliwego i uciążliwego wiercenia, pozwala na łatwe otwarcie okna na oścież. Roleta zawieszona jest na metalowej rurce oraz zostaje obciążona specjalną listwą. Jej rozwijanie odbywa się za pomocą linki koralowej, a montaż przeprowadza się nawet w czasie kilku minut. Mechanizm zwijający łączymy ze specjalnymi uchwytami, które umożliwiają umocowanie rolety do krawędzi okna. W następnym kroku podklejamy płaszczyznę przylegającą do okna wykorzystując w tym celu dwustronną taśmą klejącą. Przyczepiamy całość do górnej listwy ramy okiennej. Nie zapomnijmy o umieszczeniu magnesów w dolnej krawędzi rolety. I to wszystko! Nasza roleta została z powodzeniem zamontowana!

 

W przypadku rolet tradycyjnych konieczne będzie wiercenie. Produkt ten jest znacznie większy od mini rolet i zamontowywany zazwyczaj zostaje do wnęki okiennej lub ściany. Pamiętajmy, że montaż rolet klasycznych uniemożliwia otwarcie okien na oścież, co może być prawdziwym problemem podczas upalnych dni. Ten rodzaj rolet wygląda jednak niezwykle efektownie i stylowo, zwłaszcza w eleganckich wnętrzach. Aby zamontować roletę, konieczne jest przykręcenie uchwytów do ścian przy pomocy dwóch wkrętów z każdej strony. Następnym krokiem jest blokada całości pod odpowiednim kątem przy wykorzystaniu specjalnych kołków.

 

Montaż rolet bambusowych także nie stanowi większego problemu. Nie obędzie się jednak bez wiercenia. Tuż powyżej wnęki okiennej należy wykonać dwa otwory, gdzie umieszczamy haki. Na wysokości dolnej krawędzi okna, zaraz z boku rolety instalujemy metalowe mocowanie mające na celu regulację sznurka.

 

Paulina Kowara

Porady

Jak wybrać rolety do okna?
Rolety cieszą się w naszym kraju coraz większą...
Jak zamontować żaluzje?
W przypadku montażu żaluzji najlepiej kierować się instrukcją...
Jak udekorować okno na poddaszu?
Jak z pomysłem udekorować okno na poddaszu? Czy...
Jak czyścić markizy?
Markizy są nie tylko praktyczne, ale stanowią także...