Jak udekorować okno na poddaszu?

Jak z pomysłem udekorować okno na poddaszu? Czy kierować się intuicją czy może zaufać obowiązującym trendom dekoratorskim? Jedno jest pewne: warto postawić nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na praktyczność.

 

Dekoracja okien dachowych nie jest prostym zadaniem. Zawieszenie tradycyjnej firanki lub zasłonki może okazać się niemożliwe, ze względu na kąt nachylenia konstrukcji okiennej. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzą producenci proponując ciekawe rozwiązania w postaci rolet i żaluzji, które nie tylko uchronią nas przed uciążliwym światłem słonecznym, ale także będą komponować się idealnie z wnętrzem naszego mieszkania.

 

Montaż rolet na oknie dachowym nie powinien sprawiać większego problemu. Bogaty wybór kolorów pozwoli dopasować produkt do charakteru poddasza. Dobrym pomysłem mogą okazać się subtelne rolety z prowadnicami.

 

Jeżeli na poddaszu znajduje się sypialnia zazwyczaj zależy nam na delikatnej i romantycznej aranżacji okien. Wiele osób decyduje się na specjalne zasłonki, które przymocowuje się do dolnej i górnej części okna dachowego. Pamiętajmy jednak, że zasłony mogą optycznie pomniejszać wnętrze.

Najlepszym rozwiązaniem okażą się rolety dachowe. Producenci oferują nam wyroby różniące się od sobą formą, wielkością i kolorem, dzięki czemu możemy uzyskać ciekawe aranżacje bez wydawania dużych kwot pieniędzy.

 

Paulina Kowara

Porady

Jak wybrać rolety do okna?
Rolety cieszą się w naszym kraju coraz większą...
Jak zamontować żaluzje?
W przypadku montażu żaluzji najlepiej kierować się instrukcją...
Jak czyścić markizy?
Markizy są nie tylko praktyczne, ale stanowią także...
Jak zamontować rolety?
Rolety są praktycznym rozwiązaniem do każdego domu i...