Aranżacje okien balkonowych

Jak ze smakiem i w dobrym guście udekorować duże okna balkonowe? Na co zwrócić uwagę przy zakupie firan i zasłon? Czy lepiej kierować się swoją intuicją czy obowiązującymi trendami designerskimi?

 

Aranżacja okna powinna ściśle współgrać z charakterem mieszkania, komponować się z jego wyposażeniem i wystrojem oraz wydobywać jego potencjał. Dekoracja okna balkonowego powinna być nie tylko estetyczna, ale także praktyczna i trwała. Okna balkonowe najczęściej są położone w pokojach dziennych bądź salonach, gdzie często pali się papierosy, gdzie przebywają dzieci i zwierzęta, a więc aranżacje narażone są na zabrudzenia i zniszczenia. Ponadto pokoje dzienne i salony powinny być jasne i odpowiednio nasłonecznione. Do stylizacji okien balonowych wykorzystajmy tkaniny łatwo przepuszczające promienie słoneczne: woal, tiul czy szyfon. Przy dekoracji okien możemy użyć także tradycyjnych firan i zasłon. Coraz większą popularnością cieszą się napędy do firan, które nie tylko nie uwolnią nas od konieczności doboru odpowiedniej długości firan, ale także podniesie nasz komfort i wpłynie na estetykę pomieszczenia.

 

Przy aranżacji okien balkonowych możemy wykorzystać takie coraz popularniejsze verticale, które pomogą kontrolować nasłonecznienie pomieszczenia. Jeżeli jesteśmy miłośnikami nietypowych i zwracających uwagę rozwiązań wówczas postawmy na rozmaite ozdoby, które ciekawie mogą ożywić nawet najnudniejszą aranżację. W zależności od charakteru i stylu wnętrza dobierajmy aranżacje okienne w taki sposób, by tworzyły harmonijną całość. Wykorzystując delikatne tkaniny sprawisz, że pomieszczenie będzie wydawało się subtelniejsze i przytulniejsze, a mocniejsza aranżacja z barwnymi i wzorzystymi firanami i zasłonami nada pokojowi drapieżnego designu i uczyni go żywszym i bardziej oryginalnym.

 

P. Kowara

Artykuły

Nowoczesne dekoracje okien
Jak ciekawie i z pomysłem udekorować okno w...
Żaluzje czy rolety?
Podczas aranżacji mieszkania stajemy przed trudnym wyborem: co...
Żaluzje drewniane - wady i zalety
Żaluzje drewniane są idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących...
Rodzaje mocowań firanek i zasłon
Jak efektownie przymocować firany i zasłony do karnisza,...